↑ Return to 2013

Templombúcsú – Rubinmise (2013.08.10.)

Az idei évben a templomunk búcsúnapján tartott szentmise több szempontból is egyedülálló volt. A szentmise főcelebránsa Havassy Bálint atya, “falunk szülöttje” volt, aki ez évben ünnepelte pappá szentelésének 5. évfordulóját. A szentbeszédben községünk volt plébánosa Horváth Dori Imre apát szólt hozzánk,  aki 41 éven keresztül aktívan szolgált  lelkipásztorként a hívek, és a jó Isten szolgálatára, s akit 70 évvel ezelőtt, 1943. június 19.-én szentelt fel áldozópappá Győrben, a ma már Boldogként is tisztelt Apor Vilmos megyéspüspök. A “házigazda” Winkler Zsolt plébános pedig idén szintén jubilált, ugyanis a nyáron töltötte be pappá szentelésének 20. évét.

A szentmise elején a helyi Rózsafüzér Társulat, a Képviselő Testület, valamint a helyi fiatalokból álló Ifjúsági Kör nevében köszöntötték az ünnepelteket, Isten áldását kérve további életükre. A szentmise végén Bálint atya, egy általa restauráltatott Szent Miklós festménnyel ajándékozta meg egyházközségünket, majd apát úr Rubin misés áldásban részesített minden jelenlévőt. A szentmisét követően egy szerény agapéra vártak mindenkit a plébánia udvarára, ahol lehetősége volt mindenkinek beszélni az atyákkal.

Úr Jézus, aki a papságot minden ember üdvösségére rendelted,
folytatva benne megváltásod művét a földön: hallgasd meg alázatos könyörgésünket.
Tedd, hogy valamennyi papod életszentségén és buzgóságán keresztül
a keresztény nép elevenen érezze a te jelenléted, újra hallja a te hangodat, újra lássa a te csodáidat.
Ébreszd fel legjobb ifjaink szívében a papi hivatást, úgy, hogy egyetlen nyáj,
a legkisebb se legyen kénytelen pásztor nélkül maradni!
Őrizd meg a jámborság, tisztaság és buzgalom által kispapjainkban azt az ajándékot,
amelyet nekik adtál, amikor szent szolgálatodra hívtad őket!
Sokszorozd meg és jutalmazd a jók szellemiekben
és anyagiakban segítő szeretetét a hivatások érdekében!
Őrizd és növeld a hitet és a kegyelmet keresztény népeinkben.
Add meg nekünk mindezt, Te aki élsz, uralkodol és bennünket szeretsz mindörökkön örökké.

Amen.

Az adott cikk linkje: http://www.mosonszentmiklos.plebania.hu/esemenyek-unnepek/archivum/2013-3/templombucsu-rubinmise-2013-08-10/